ArabistanHaberlerOrtadoğu

Suudi prensleri arasında büyük anlaşmazlık giderek büyüyor

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in kardeşi Ahmet bin Abdülaziz Londra’daki konutunun önünde Al-Suud politikalarına karşı gösteri yapan protestoculara tepki gösterdi.

Sputnik’in sosyal medyada yayınlanan bir videoya dayanarak aktardığı habere göre, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in kardeşi Ahmet bin Abdülaziz Londra’daki konutunun önünde Al-Suud politikalarına karşı gösteri yapan protestoculara tepki göstererek, “Bu siyasetler Al-Suud ile alakalı değil ve tüm sorumluluğunu Suudi Arabistan Kralı Selman ile Valiaht Prens Muhammed bin Selman üstlenmeli” ifadelerinde bulundu.

Sosyal medyada yayınlanan bu videoda, bir sürü protestocu Al-Suud politikalarına karşı sloganlar atarak Suudi Prens’in Londra’daki evinin önüne toplanmıştır.

Gösteri yapan protestocuları hitap eden Ahmet bin Abdülaziz “Neden gösteri yapıyorsunuz? Selman ile Muhammed bin Selman ve diğer yetkililer Bütün bu politikaların sorumlusudur” , dedi.

Ahmet bin Abdülaziz Yemen savaşıyla ilgili bir protestocunun sorusuna yanıt vererek “Bu savaşın bugün durdurulmasını diliyorum”, ifadesini kullandı.

Bahreyn’de baskıları durdurmak isteyen bir protestocuya Ahmet bin Abdülaziz, ” İnşallah” yanıtını verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (4) içerik yüklenmiştir.