HaberlerİranOrtadoğu

Suudi rejimi eski veliahdı, İran karşıtı teröristlerin silahlandırılması konusunda uyarıda bulundu

Suudi yönetimi eski veliahdı, İran karşıtı terör örgütlerinin Arabistan tarafından silahlandırılmakta olduğunu belirterek uyarıda bulundu.

Muveyt El’an haber ajansının bildirdiğine göre Arabistan’ın bir önceki veliahdı Prens Mogren bin Abdulaziz, Salı günü Riyad’ın Melik Faysal hastanesinde Sudeyri hanedanı prenslerinden Abdurrahman bin Abdul Aziz alı Suudi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Suudi yönetimi tarafından uçaklar dolu silah ve tiçhizatın İran karşıtı teröristlere gönderildiğini belirterek kaygısını dile getirdi.

Pakistan’ın Beluçistan bölgesinde ve İran sınırlarına yakın bir mıntıkada bulunan Elbendin havaalanına 5 adet C-130 tibi nakliye uçağı ile gönderilen bu silahların İran karşıtı terör örgütlerine teslim edildiğini belirtti.

Mogren bin Abdulaziz ayrıca Kuveyt güzergahı da kullanılarak İran’ın Huzistan bölgelerine yakın mıntıkalarda terör örgütlerine de benzer silah ve teçhizatın gönderildiğini belirterek bunun Suudi rejimi açısından çok olumsuz sonuçlar doğurabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Bu suçlamalar öyle bir ortamda yapılmaktadır ki Suudi rejimi bölgede IŞİD ve en-Nusra gibi terör örgütlerinin asıl finansörü olmakla suçlanmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.