ArabistanHaberlerOrtadoğu

Suudi rejimi tutukluların ailelerine yönelik tehdit metodunu kullanıyor

İnsan hakları Arap teşkilatı, Arabistan yönetiminin, tutukluların ailelerini korkutmak için onlara karşı mahkemece sessiz kalma kararı çıkarttı.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre Suud yetkilileri 11 Temmuz 2013 tarihinde hükümet karşıtı bayan May’ut Talak’ın babası Abdurrahman et-Talak’ı kaçırdı. Söz konusu bayanın yanı sıra eşi de suud rejimine karşı çıktığı için 12 yıldır cezaevinde bulunuyor.

Suudi güçleri Abdurraman et-Talak’a ağır işkenceler ardından, artık kızı ve eniştesinin serbest bırakılmasını talep etmeyeceği ve bu hususta hiçbir faaliyetinin olmayacağı yolunda yazılı bir taahhüt aldılar.

Haber kaynakları Suudi rejimi güçlerinin son dönemlerde özellikle tutukluların ailelerine yönelik bu tehdit metodunu sıkça kullandıklarını ve bu yolla muhalefeti bir nebze de olsa zayıflatmaya çalıştıklarını bildirmekteler.
Söz konusu Arap teşkilatı ayrıca uluslar arası topluluk ve kuruluşlara çağrıda bulunarak, Arabistan’ın insanlık dışı girişimleri ve insan hakları ihlallerine engel olmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.