ArabistanBahreynHaberlerİranOrtadoğu

Suudi ve Bahreynli yetkililer, İran aleyhinde yine temelsiz iddialarda bulundular

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyir, İran aleyhinde temelsiz iddialarını tekrarlayarak, İran’ı Husiler’e kaçak silah ve füze göndermekle suçlarken, Bahreyn İçişleri Bakanı Raşid Bin Abdullah Al-i Halife, Bahreyn’de etkisizleştirilen terör eylemini İran’ı desteklediğini ileri sürdü.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyir bu ülkenin talebi üzerine Ensarulalh’ın füzeli saldırılarını incelemek üzere bugün Cidde’de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları Toplantısında, İran’ın Yemen Ensarullah hareketine para ve silah yardımlarında bulunduğunu ileri sürerek, iddia ettiği yardımların durdurulmasını istedi.

İran İslam Cumhuriyeti yetkilileri, Suudi Arabistan yetkililerinin Yemen’de işlediği insanlık dışı cinayetlerinin üstünü kapatmak için Tahran’a yönelik temelsiz iddialarını gündeme getirdiklerini bildiriyorlar.

Bu arada, Bahreyn İçişleri Bakanı da bugün düzenlediği basın toplantısında, geçen bir ayda, Bahreyn’de 19 terör eylemin etkisizleştirildiğini iddia ederek, İran’ı terör eylemlerini desteklemekle suçladı.

İran İslam Cumhuriyeti defalarca Al-i Halife rejiminin bu tür iddialarını temelde reddederek, rejimin içine girdiği krizden çıkış için İran’ı suçladığını bildirmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.