HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Tahran çevresinde intihar bombacıları tutuklandı

Batı Tahran eyaletinin polis komutanı, özel polis operasyonu ve Tahran yakınlarında yer alan Kudüs ilçesinde herhangi bir terör eylemi gerçekleşmeden 2 intihar bombacısının tutuklandığını duyurdu.

İran’ın batısındaki Tahran vilayetinin polis komutanı Tuğgeneral Keyvan Zahiri, 16 Kasım’da Kudüs ilçesi istihbarat polisinin bir intihar timi tarafından dini yerlerden birinde bombalı bir operasyon düzenlemeyi planladığı haberini aldığını söyledi. 

General Zahiri, İran kolluk kuvvetlerinin saha incelemeleri ve ön soruşturmalarla bu kişilerin Kudüs ilçesinde  saklandıkları yeri tespit ettiğini ve adli makamın koordinasyonunda 17 Kasım’da  bir operasyonla bu ekibin asıl ajanını tutukladığını sözlerine ekledi.

Batı Tahran eyaleti polis komutanı, asıl zanlının saklandığı yerde yapılan incelemede 2 Colt silahı, 91 mermi, 3 susturucu, 7 kilo patlayıcı ve bir uzaktan kumanda bulunduğunu bildirdi.

Zahiri, İran kolluk kuvvetlerinin başka bir operasyonda ikinci intihar saldırganının da Kudüs’teki sığınağında tutukladığını kaydetti.

Son yıllarda İran’daki huzursuzluğun ve sokak şiddetinin ana destekçisi olan ABD ve Siyonist rejim, son haftalarda ülkedeki gelişmeler ve huzursuzluklarda da teröristleri destekleyerek ve isyanları kışkırtarak rol oynadı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.