HaberlerİranOrtadoğu

Tahran cuma hatibi: İran sorunların üstesinden başarıyla geçecek

Bu hafta Tahran’da cuma namazını kıldıran Ayetullah Muhammed İmami Kaşani, düşmanın İran’a karşı iktisadi ve psikolojik savaş yürüttüğünü belirterek, ”ülkenin bu sorunların üstesinden başarıyla geçeceğini’ söyledi.

Tahran geçici cuma imamı Ayetullah Muhammed imami Kaşani, okuduğu hutbede, ABD başkanının müzakerelerle ilgili görüşlerini dile getirerek şunları söyledi: “Düşmanın amacı İran İslam Cumhuriyeti’ne baskı yaparak şom emellerini hayata geçirmektir ama İran İslam Cumhuriyeti bu baskılara asla boyun eğmez” dedi.

Tahran’ın geçici Cuma imamı, ABD’nin zorbalıkla, Siyonistlerin komplo ve Suudi rejiminin işbirliğiyle İslam dünyasının sesini kesmek istediğini belirterek, “Birlik ve dayanışmayı sürdürmeliyiz ve tüm yetkililer, insanlar ve özel sektörün görevlerini doğru yapmaları gerekir’ dedi.

Ayetullah Kaşani, Tahran’daki Cuma namazı hutbelerinin başka bir bölümünde, İslam inkılabı rehberinin iktisadi işler hakkında çevik ve aktif bir çalışma grubu oluşturmak için yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak, ”Bu, yetkililerin üzerinde hareket etmesi gereken bir talimat. Yargı da fırsatçılara karşı kararlı tutum sergilemelidir’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Nisan 2024 (22) içerik yüklenmiştir.