HaberlerİranOrtadoğu

Tahran cuma hatibi: İslam ordusu, Mirsad operasyonunda münafıkları yoketti

Tahran’da bu hafta cuma namazını kıldıran Ayetullah Muvahhidi Kermani, ABD destekli Halkın Münafıklar adlı terör örgütünün İran’ı ele geçirme ve İslam nizamını devirme hayalinde olduğunu ama Mirsad operasyonunda bu münafıkların yokedildiğini söyledi.

Mirsad operasyonu, tarihinde devrik Saddam rejimi tarafından desteklenen sözkonusu terör örgütüne karşı 27 Temmuz 1988’de başlayan Mirsad operasyonu, iki gün sürmüş ve iki gün sonra terör örgütünden 2 binden fazlası yokedilmiş ve bu örgüt tam bir yenilgiye uğratılmıştır.

Tahran Cuma Namazı Ayetullah Muvahhidi Kirmani, ülkesinin içinde bulunduğu iktisadi sorunlara da değinerek, hükümet, meclis, yargı ve diğer ilgili kurumlardan halkın sorunlarıyla ilgilenmelerini isterken, “Bu konuda yasama, yürütme ve yargı organlarının üzerine büyük bir görev düşüyor” dedi.

Ayetullah Muvahhidi Kirmani, mevcut sorunların giderilmesi için yönetim ve idareciliğin yeniden gözden geçirilmesinin zaruri olduğunu belirterek, ülkesinin bütün her yerindeki potansiyelin ekonominin canlanması için kullanılması zaruretine temas etti.

Ayetullah Muvahhidi Kirmani, “Ülkedeki ekonomik sorunların çözümü için hükümete bazı tavsiyelerim var” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.