HaberlerİranOrtadoğu

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi: 30 Aralık hamaseti 2009 fitnesini boşa çıkardı

Bu haftanın Tahran Cuma Namazı Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki’nin imamlığıyla eda olundu.

Cuma namazı hutbelerinde gündemi değerlendiren Hüccet’ül İslam Sıddıki, “Yaşadığımız çağda modern cahillik sözkonusudur. Ahlak ve iffeti öldüren modern cahillikte adalet, fedakarlık ve vicdandan hiçbir haber yoktur” dedi.

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, “Bu (modern cahillik) herkesi kendine benzetmek isteyen bir kültür sultasıdır. İnkılabımız insani ruhun ihyasıyıdı. Dolayısıyla bu kıyam ve hareketi savunmak için her zamam hazırlıklı olmalıyız” diye ekledi.

Nijerya İslam Hareketi Lideri Şeyh Zakzaki’nin hapise düşmesine de işaret eden Hüccet’ül İslam Sıddıki, “Şeyh Zakzaki, 6 evladını İmam Hüseyin (as) ve İmam Ali (as)’nın yolunu devam etmek için verdi. İşte bu İslam dinini ayakta tutacaktır” diye söyledi.

30 Aralık (9 Dey) hamasetine değinen Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, “30 Aralık eyyamüllah’tan bir gün ve İnkılap mucizesiydi” ifadesini kullandı.

Hüccet’ül İslam Sıddıki, “30 Aralık, Kutsal Savunma Dönemi gibi bir mucizeydi. Düşman kurduğu komplolarla İnkılabı devireceği ve halkı bu İnkılap’tan ayıracağına inanmıştı, lakin onlar hiçbir şey yapamadılar. 30 Aralık günü 8 yıllık savaştan bile tehlikeli olan 2009 fitnesini etkisizleştirdi” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.