ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi: Suud Rejimi Kur’an-i Kerim’i yeniden okumalı

Bu haftaki Tahran Cuma Namazı’nı kıldıran Ayetullah Muvahhidi Kermani, Cuma Namazı hutbelerinde Yemen’de işlenen cinayetlerden dolayı müslümanların kalplerinin yaralı olduğunu ifade ederek, “Suud Rejimi yetkilileri Kabe’ye ziyaret eden hacılara Kur’an okumalarını tavsiye ediyor. İşte ben de buradan onlara siz de birazcık Kur’an okuyup ayetlerini dikkatle gözden geçirin diyorum” şeklinde konuştu.

Bugün Irak ve Suriye’den başka ülkelere iltica eden Suriye ve Irak halkının büyük acılara tanık olduklarını da belirten Ayetullah Muvahhidi, “İnsan hakları özellikle de İslam’a bağlı olduklarını iddia edenler neredesiniz? ABD, IŞİD’in kökünü kurutacağını iddia ediyor, halbuki bu bir yalandır. ABD’nin niyeti IŞİD’in yok edilmesi değil, bu terör örgütünü bir araç gibi kullanmaktır” dedi.

Ayetullah Muvahhidi Kermani, Siyonist Rejim Başbakanı Netanyahu’nun İngiltere’ye gitmesine değinerek, “Son günlerde İngiltere’ye ayak basan Netanyahu, İngiltere halkının ‘Cinayetkar! Sen yargılanmalısın’ sloganıyla karşılaştı. Ayrıca bugün duyduğumuza göre, İngiltere’de Netanyahu aleyhine 103 imza toplanarak, adı geçen cinayetkarın yargılanmasını istediler” diye ekledi.

Kapsamlı Ortak Eylem planı’na (KOEP) da işaret eden Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi Ayetullah Kermani, KOEP’yi destekleyenlerin yanı sıra karşı çıkanların da buluduğunu, nükleer konusunda büyük başarılara ulaşıldığını ve dünyanın 6 süper gücünün İran’da birkaç bin santrifüjlerin faaliyetine devam etmesini kabul ettiklerini belirterek, “Biz milletvekilleri ve yetkililere hitaben ABD’yi iyi tanıyın diyoruz. Şu an başka bir kılığa girmek isteyen Amerika, aynı Amerika’dır. ABD’nin İslam’a karşı olan düşmanlığı ve halklara yönelik zorbalığı da henüz yerindedir” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.