Haberlerİran

Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Kirmani: Amerika’yı taklit etmemeliyiz

Bugünkü Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi Ayetullah Muvahhidi Kirmani, yabancı düşmanla birlikte iç düşmanlara da dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Bugün Amerika ve Batı ve onların özellikle Suud Hanedanı gibi müttefikleri, İran’ın yabancı düşmanları niteliğindeler” diye bildirdi.

Düşmanın tanınması ve komplolarına karşı gereken adımların atılması gerektiğini dile getiren Ayetullah Muvahhidi Kirmani, bütün bu önlemlerin iç düşmanlara karşı da uygulanmasını istedi.

Yetkililerin bir karar alıp büyük cihadı uygulamaları gerektiğini söyleyen Ayetullah Muvahhidi Kirmani, “Düşmana aldanmamalı ve kültürel, ekonomik ve siyasi alanlarda özellikle Amerika gibi düşmandan taklit etmemeliyiz. Bütün herkes ve özellikle yetkililer Amerika’yı taklit etmekten sakınmalıdır” diye vurguladı.

Suud Hanedanı gibi yoldan sapmış insanların durumunun ibret edilmesi gerektiğine işaret eden Ayetullah Muvahhidi Kirmani, “Bugün Suudi Arabistan’ın ne duruma düştüğünü, nasıl yıkıldığını ve Amerika ve İsrail’in kulu olduğunu görmeliyiz” diye konuştu.

Suudi Arabistan’ın Hac törenlerini yapmak yerine, Yemen’de soykırım yaparak tekfirci grupları eğittiğini kaydeden Ayetullah Muvahhidi Kirmani, insanın Allah’tan ayrıldığı takdirde nasıl bir durumla karşı karşıya kaldığının herkes tarafından ibret olarak görülmesi gerektiğini aktardı.

Ülkede herkesin tek yürek tek ağız olmasını da dile getiren Ayetullah Mvahhidi Kirmani, “Farklı söylemler üretmek, düşmana ümit vererek dil ve gönül birliğini zedeliyor” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.