HaberlerİranOrtadoğu

Tahran Cuma Namazı Hatibi Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki’den Filistin Halkına Önemli Mesajlar Verdi

Tahran Cuma Namazı Hutbeleri’nde konuşan Hüccet’ül İslam Sıddıki, Batı’nın yaptığı Suriye saldırısını eleştirerek, Filistinliler başta olmak üzere direniş güçlerine önemli bir mesaj gönderdi.

Tahran Cuma Namazı Hutbeleri’nde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, ABD, Fransa ve İngiltere’nin yaptığı Suriye saldırısını eleştirerek, “Bu güçler, küresel kriterlere aykırı olan saldırı girişimi vasıtasıyla kendi elleriyle vahşi yüzlerini tüm dünyaya göstermiş oldular, hiçbir şeye aldırmayan bunların ne dini var, ne uygarlığı ve ne de yasası. Sahip oldukları tek mantık ise güç kullanma düşkünlüğü” ifadelerinde bulundu.

Hüccet’ül İslam Sıddıki sözlerini şöyle sürdürdü: Bunlar direniş ekseninin var olduğundan dolayı gayet sinirliler, zira DEAŞ aracılığıyla bölgeyi kontrol altında tutmaya çalışıyorlardı fakat yenilerek hiçbir sonuca varamadılar. Bununla birlikte Trump’ın İsrail’in başkentinin Kudüs’e taşınacağına yönelik dile getirdiği iddialarının ardından tüm Filistin halkının birleşmesi, direniş ekseninin güçlü olduğunu gösterdi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi konuşmalarına şunları da ekledi: İsrail’in Filsitinlilere istediği belayı yağdırma dönemi artık sona ermiştir; İran’daki İslam İnkılabı dolayısıyla herkes yepyeni bir can aldı ve biz burada Filistin halkına yaptıkları direniş hareketine yılmadan devam etmesi mesajını vermek istiyoruz çünkü zafer çok yakın. Allah’ın isteğiyle sulta düzeninin olmadığı bir ortamda Mescid-i Aksa’da namaz kılınacak.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.