HaberlerİranOrtadoğu

Tahran Cuma Namazı Hutbeleri

Tahran Cuma Namazı Hatibi, İran ekonomisinin ilerlemesi için direniş ekonomisinin tahakkuk bulması amacıyla herkesin işbirliği ve ektin girişimlere ihtiyaç olduğunu belirtti.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, bu haftaki Cuma Namazı hutbelerinde, İslam İnkılabı Rehberi tarafından yeni yıl için seçilen “Direniş Ekonomisi, Girişim ve Eylem” sloganının tahakkuku için ancak halk ve bütün İran İslam Cumhuiyeti organlarının işbirliği ve çabasıyla mümkün olduğunu belirtti.

Tahran Cuma Namazı Geçici İmamı, İran İslam Cumhuriyeti, ekonomi alanında başarıya ulaşırsa, kuşkusuz, siyasi, kültürel ve sosyal alanlarda da muvaffak olacağını, bu yüzden bütün aygıtların ciddi şekilde harekete geçmesi ve hükümete bu önemli konuda yardım etmeleri gerektiğini vurguladı.

Ayetullah İmami Kaşani, İran halkının İslam İnkılabı Rehberi’nin eksenliğinde muhtelif alanlarda varlık gösterdiğini ve bu bağlamda İran İslam Cumhuriyeti Nizamı’nın çıkar ve izzeti için adım atacağını kaydetti.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, ABD’nin sözünü tutmama geçmişine işaretle, bu ülkenin İran’a karşı yaptırımları sürdürmekle nükleer anlaşmayı ihlal ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.