İslami Davet

Tahran üniversitesi, petrol mühendisliği alanında dünyanın ilk 10 üniversitesi arasında

15 Nisan 2017 11:58

Dünya Üniversitelerini Derecelendirme Merkezi’nin (CWUR) 2017 dünya üniversiteleri derecelendirme raporunda tahran üniversitesini petrol ve imar mühendisliği alanında ilk on üniversitesinde biri olarak açıkladı.

Dünya üniversitelerini derecelendirme merkezi, İran’ın üç üniversitesini 2017 yılı dünyanın en iyi 10 üniversitesi olarak seçti.

İran enformasyon ve ilimler araştırma başkanı Sirus Alidusti, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Dünya Üniversitelerini Derecelendirme Merkezi’nin (CWUR) yayınladığı raporda, Tahran Üniversitesi’nin petrol mühendisliği ve yapı ve üretim mühendisliği, Emir Kebir üniversitesi’nin maddeler ilimi alanında ve Petrol Üniversitesi de, petrol mühendisliği alanında 2017’de dünyada en iyi 10 üniversite arasında yer aldığını bildirdi.

Alidusti, sözkonusu derecelendirmenin, 227 alanda üniversitelerin yayınladıkları makale ve yayınlarının dikkate alındığı ve bu doğrultuda en iyi 10 üniversitenin seçildiğini söyledi.

İslam Dünyası İlimler Belgeleri internet sorumlusu Muhammed Cevad Dehkan da, daha önce yaptığı açıklamada, İsfehan Teknik Üniversitesi ve Yezd Üniversitesi’nin Yükseköğretim derecelendirme kuruluşu The Times Higher Education’a göre dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldığını söylemişti.

Tahran üniversitesi, petrol mühendisliği alanında dünyanın ilk 10 üniversitesi arasında Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık