DünyaHaberlerKuzey Amerika

Tahran Zirvesi, ABD zirvesinden başarılıdır

Amerika’da yayınlanan American Free Press dergisi, dünya camiasının İran’ın nükleer programına yaklaşımını araştırdığı yazısında Tahran nükleer silahsızlanma zirvesinin Washington’a nazaran daha başarılı geçtiğini vurguladı.

“Acaba İran nükleer camiadan adalet beklentisi olmamalı mı?” başlığı ile bir yazı yayınlayan American Free Press dergisi, dünya camiasının İran’ın nükleer meselesine yaklaşımını masaya yatırdı.

Dergi, İran ve Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın Amerika’nın kartel medyasında pek sevilmediğini, söz konusu kartel medyasının sürekli nükleer İran’ın yok olmasına vurgu yaptığını, ancak İran hala kendi halkını ve toprağını korumak için dim dik ayakta durduğunu vurguladı.

Tahran nükleer silahsızlanma konferansına da temas eden dergi, Telegraph gazetesine göre bu konferansın Washington’da düzenlenen benzer konferansa nazaran daha büyük bir katılımla gerçekleştiğini ve bu yüzden daha başarılı geçtiğini, Tahran zirvesine İzlanda yanardağı yüzünden bazı katılımcıların gelememesine karşın 60 ülkenin temsilcilerinin katıldığını, oysa Washington zirvesine sadece 47 ülkeden katılım gerçekleştiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.