HaberlerİranOrtadoğu

Tahran’da büyük bir uyuşturucu şebekesi çökertildi

Tahran Polis Kurumu Başkanı, “Uyuşturucu ile Mücadele Polisi’nin 6 aylık çalışmasının ardından Tahran’da büyük bir uyuşturucu şebekesi çökertildi” dedi.

Tahran Polis Kurumu Başkanı General Hüseyin Sacediniya, bu yılın Mart ayının sonlarına doğru Tahran’da uyuşturucu üretimi, dağıtımı ve taşımacığı yapan bir büyük uyuşturucu şebekesinin faaliyet gösterdiği haberinin alındığını bildirdi.

Bu haberin duyulmasının ardından Uyuşturucu ile Mücadele Ekipleri’nin durumu incelemek için konuyu takip ettiklerini belirten General Sacediniya, “Polisin çalışmalarına baktığımızda bu büyük uyuşturucu şebekesinin Tahran’ın özellikle kuzey, merkez ve güney bölgesinde faaliye yürüttğüne tanık olduk” diye kaydetti.

General Sacediniya, bu hususta dün gece Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi polislerinin söz kounusu şebekenin 11 elebaşısını göz altına alarak onların barındıkları yerde bir tondan fazla uyuşturucu ele geçirdikleri dile getirdi.

Mart ayının son günlerinden beri polisin ele geçirdiği uyuşturucu miktarında geçen yıla kıyasla yüzde 42 artış yaşandığına işaret eden General Sacediniya, aynı zamanda 41 büyük uyuşturucu şebekesinin çökertildiğini de açıkladı.

Tahran kentinde geçen 8 ayda 12 tondan fazla uyuşturucu ele geçirildiğini söyleyen General Sacediniya, bu çerçevede 500 kişinin de tutuklanarak cezaevine konulduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.