EkonomiHaberlerİranOrtadoğu

Tahran’da Küresel Kriz toplantısı yapılacak

İran İslam Cumhuriyeti Ekonomi Bakan yardımcısı Behruz Alişiri 26 Şubat tarihinde yatırımcı kurum tarafından Tahran’da “Küresel Kriz; ECO üyesi ülkelerin birikimleri ve deneyimleri” toplantısının yapılacağını belirtti.

Alişiri “cumhurbaşkanının önerisi ve geçen yıl 10.ECO üyesi ülkeler zirvesinin sonuç bildirgesi çerçevesinde üye ülkelerin üst düzey uzmanlar toplantısının küresel krizin bölge ülkeleri üzerindeki etkilerini incelemek amacıyla gerçekleşmesi kararlaştırıldı” dedi.

Alişiri “Tahran’daki ECO Genel Sekreterliğiyle yapılan koordineli çalışmalara göre söz konusu toplantının ECO üyesi ülkelerin merkez bankaları, ticaret, maden ve sanayi odaları, maliye ve ekonomi bakanlıkların temsilcilerinin katılımıyla Tahran’da yapılması kararlaştırıldı. bu toplantıda küresel krizin tüm boyutlar ve ECO üyeleri üzerindeki etkilerinin incelenmesinin yanında Batı ülkelerin girişimleri ve deneyimleri incelenecek ve bu tür krizlerin patlak vermesini önlemek için ortak bölgesel işbirliği aracılığıyla gerekli çözüm yolları ele alınacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.