HaberlerİranOrtadoğu

Tahran’daki Ermeni Başpiskoposu: Hristiyanlar için İsrail diye bir devlet yoktur

Tahran’daki Ermeni Başpiskoposu Sebuh Sarkisyan, dün yaptığı açıklamada, biz hristiyanlar için İsrail adında bir devlet yoktur’ dedi.

Sarkisyan, Tahran İslami Şehir Şurası başkanlık heyeti üyesi Zehra Nejad Behram ile görüşmesinde, Hristiyanların Hz.İsa’nın (S) doğumunu kutladıklarını belirterek, ırkçı İsrail’in işgalindeki Filistin topraklarının batı yakasında yer alan Beyt Lahm’in Hz. İsa’nın (S) doğduğu yer olduğunu söyledi.

Tahran’daki Ermeni Başpiskoposu Sebuh Sarkisyan, Amerikan başkanı Trump’ın, Kudüs’e siyonist İsrail’in başkenti olarak resmiyette tanımasına da işaretle böyle bir kararın kabul edilemez olduğunu belirterek kınarken bu girişimin yalnızca filistin ve müslümanlar değil bütün insanlık aleyhinde bir girişim olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi Amerikan başkanı Trump, 6 aralık tarihinde, Kudüs’ü İsrail terör rejiminin resmi başkenti olduğunu ilan etmiş ve Tel Aviv’deki Amerikan büyükelçiliğinin de Kudüs’e intikali için dışişleri bakanlığına hazırlık yapılması direktifi vermişti.

Bu arada Tahran Ermeni Baspiskophosu Sebuh Sarkisyan’la görüşen Zehra Nejad Behram ise, İran’ın tarih boyunca çeşitli din ve mezheplere ev sahipliği yaptığını belirterek, İranlıların din ve mezhebin ötesinde her zaman birbirleriyle salim, dostane ve yakın ilişkiler içinde olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.