HaberlerİranOrtadoğu

Taht Revançi: ABD yöneticileri, Siyonizm ve terörizmin etkisi altındalar

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Siyasi İşler Yardımcısı Mecid Taht Revançi, Amerikan yöneticilerin Siyonistler ve terör örgütlerinin etkisi altında olduklarını belirtti.

İRİB’e konuşan Taht Revançi, ABD Dışişleri Bakanı’nın İran karşıtı sözlerine işaretle, ABD Dışişleri Bakanı’nın Washington’un 40 yıldır İran’a karşı yürüttüğü düşmanlığını kırıcı ve edepsiz bir edebiyatla ifade ettiğini, bunun Amerikan yöneticilerinin başka bir alemde olup, hayal kurduklarını gösterdiğini vurguladı.

Amerikalılar’ın nükleer anlaşmadan çekildikten sonra kendi ortaklarınca eleştirildiğine dikkat çeken İranlı yetkili, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun sözlerinin ne strateji ne de plan olduğunu, sadece İran nizamı ve halkı aleyhinde bazı ifadeler olduğunu ifade ederek, Pompeo’nun bu sözlerini kınadı.

Taht Revançi ayrıca, Amerikalılar’ın İran’a karşı felç edici yaptırımlarıyla ilgili iddiaları hakkında ise, Amerikalılar’ın sözde felç edici yaptırımların ardından İran ile nükleer müzakerelere başlamasının, yaptırımların etkili olmadığını gösterdiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.