AfganistanDünyaHaberler

Taliban: Vatandaşlarımız Muharrem merasimlerini düzenlemek özgürlüğüne sahip

Taliban Sözcüsü, halkın Muharrem töreni ve merasimleri yapma özgürlüğünün devam ettiğini ve bu merasimlerin tam güvenlik önlemleriyle gerçekleştirileceğini duyurdu.

aliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid bir açıklama yaparak, Afgan güvenlik teşkilatlarının Muharrem törenleri için tam güvenlik önlemleri aldığını ve Şii dini merasimlerinin özgürlüğünün devam ettiğini duyurdu.

“Müslüman kardeşlerimiz, ikamet ettikleri bölgelerdeki tüm takkeler ve matem çadırlarında dini esaslarının gerektirdiği toplantı ve törenleri yapabilirler.” açıklamasında bulundu. 

Mücahid şöyle devam etti: “Güvenliği sağlamak ve daha fazla tedbir almak için büyük toplantılar veya grup yürüyüşleri sınırlandırıldı; Elbette bu konuda alimlerinin de görüşleri alınmış ve onların istekleri doğrultusunda hareket edilmiştir.”

Taliban Sözcüsü, Muharrem törenlerine kısıtlamalar getirildiğine dair bazı haberleri de yalanladı ve şu açıklamayı yaptı: “İslam Emirliği dini azınlıkları destekliyor ve onlara ibadet ve dini törenlerini yapma özgürlüğü verdi.”

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.