FilistinHaberlerOrtadoğu

Tarihi mücadeleyi kazanacağımıza inancımız tamdır

Filistin Meclisinin, Gazze’deki binasında işgal yönetiminin Hz. İbrahim ve Bilal bn. Ebi Rebah camilerini ulusal tarihi eserler listesine alma kararını protesto etmek için düzenlediği eyleme katılan İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Halid el-Bataş, işgal hükümetinin aldığı bu kararın Filistin topraklarında işgalin batıl oluşu gibi batıl olduğunu belirterek, “Batıl üzerine kurulan şey de batıldır. Düşmanın bir daha böyle bir karar almaması için ona anladığı dil olan güç, direniş, birlik ve beraberlikle karşı koymak gerekir” şeklinde konuştu.

Eylemde direniş grupları adına konuşan İslami Cihad liderleri el-Bataş, Filistin halkının Siyonistlerle devam eden tarihi savaşın düşman lehine sonuçlanmasına asla razı olmayacağını vurgulayarak, “Çünkü işgal devleti, Filistin topraklarındaki tarihi varlığını ispat edemez. O nedenle kendine yalanlarla dolu uydurma bir tarih oluşturmak için buradaki tarihi İslamî eserleri çalıp kendine mal etmeye çalışıyor” dedi.

Siyonist işgal yönetiminin, Arap ülkelerini aşağıladığını belirten el-Bataş, bir Arap ülkesinde Kassam komutanı Mebhuh’u şehit etmesinin bunun açık delili olduğunu ifade etti.

El-Bataş sözlerini şöyle sürdürdü: “Zafere ve düşmanın kurduğu tuzakların da başarısız olacağına inancımız tamdır. Dinimize ve davamıza bağlı kalmaya devam edeceğiz. Siyonistlerle olan tarihi mücadelemizi ancak lehimize sonuçlanması durumunda durdururuz. Filistin halkı davasını savunmada mevzide nöbet tutmaya ve ilk saflarda çarpışmaya devam edecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.