FilistinHaberlerOrtadoğu

Taşlı İntifada zafer yolunu açtı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın basın sözcüsü Abdüllatif el-Kanu’, Filistin halkının Siyonist yönetime karşı başlattığı birinci ve ikinci intifadaların cihad, direniş ve bedel ödemenin Filistin halkının stratejik bir tercihi olduğunu ispat ettiğini belirterek, 87 intifadasının da katil Rabin ve Şamir’in Filistin halkına karşı sürdürdüğü kemik kırma siyasetini yerle bir ettiğini söyledi.

El-Kanu’, dün (08 Aralık Salı) bir basın açıklaması yayınladı. “Filistin halkının başlattığı birinci ve ikinci intifada cihad, direniş, fedakârlık ve bedel ödemenin bu halkın stratejik bir tercihi olduğunu ispat ettiği gibi; takip edilen bu yol da işgalcilerin burnunun bu şekilde yere sürtülebileceğini, gücünün kırılabileceğini, Filistin halkına haklarını geri getirebileceğini ispat etti.”

Filistin halkının 1987’de Gazze’nin Cibaliya mülteci kampında başlattığı intifadanın, cani ve katil Rabin ve Şamir’in Filistin halkına karşı uyguladıkları kemik kırma politikasını sarstığını belirten El-Kanu’, Filistin halkının bu direnişle Siyonistlerin yıllarca bu halka karşı sürdürdüğü cinayet, kuşatma ve sürgün politikasını da başarısız kıldığını dile getirdi.

El-Kanu’ devamla şöyle dedi: “Filistin halkı birkaç gün sonra mübarek intifada ile Hamas hareketinin kuruluş yıldönümünü ihya edecek. Filistin halkı yaptığı etkinliklerle Hamas hareketinin intifadayı başlatmak, Filistin halkının direnişine, cihadına ve çabasına liderlik etmek, özgürlüğe kadar onun hakkını ve ilkelerini korumak için doğduğunu ortaya koyuyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.