AsyaHaberler

Tayland Mahkemesi Türkiyeli şüpheli için tutuklama kararı verdi

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta 17 Ağustos’ta düzenlenen ve en az 20 kişinin ölümüne neden olan saldırıdan sorumlu olduğu gerekçesiyle dün Kamboçya sınırı yakınlarında yakalanan şüpheliden alınan parmak izleri, operasyonda ele geçirilen malzemeler üzerindekilerle eşleşti. Yeni bir Türk şüpheli için de tutuklama emri çıktı.

Tayland polisi, 17 Ağustos’ta başkent Bangkok’ta bir tapınağa düzenlenen ve çoğu turist 28 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırıyla ilgili ilk kez bir şüphelinin uyruğunu net olarak açıkladı.

AFP’nin haberine göre, adı Emrah Davutoğlu olarak verilen ve ‘savaş materyalleri’ taşımakla suçlanan şüphelinin ‘Türkiye uyruklu olduğu’ duyuruldu.

Öte yandan polis sözcüsü Prawut Thavornsiri, şüpheliden alınan parmak izlerinin hafta sonu düzenlenen operasyonlar sırasında ele geçirilen ve içinde bomba yapımında kullanıldığı düşünülen malzeme içeren şişedeki izlerle karşılaştırıldığını ve izlerin eşleştiğini açıkladı.

Prawut, hafta sonu düzenlenen operasyonlar sırasında gözaltına alınan şüpheliyle dün Kamboçya sınırı yakınlarında yakalanan yabancı uyruklu kişinin sorgularının devam ettiğini kaydetti. Thavornsiri, DNA testinin de devam ettiğini, ancak şüphelinin ‘önemli ve saldırıyı düzenleyenlerle işbirliği içinde olduğundan’ emin olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.