FilistinHaberlerOrtadoğu

Tehcir kararı yeni bir siyonist cinayettir

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın işgal zindanlarındaki liderlerinden esir Abbas Es-Seyyid, işgal yönetiminin iki hafta önce aldığı yaklaşık 70 bin Filistinliyi Batı Yaka’dan zorla göç ettirme kararına karşı Filistinlilerin birlik olmasını istedi.

Esir Abbas Es-Seyyid bugün (2 Mayıs Pazar) konuyla ilgili bir basın bildirisi yayınladı.Es-Seyyid, zorla göç kararını “yeni Siyonist cinayet” olarak niteleyerek, bu cinayete verilecek en iyi cevabın birlik ve bütünlüğü sağlamak ve hep birlikte Filistin halkının hakları arkasında durmak olduğunu söyledi.

Şehid İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın birçok operasyonundan sorumlu tutularak 35 müebbet ve 150 yıl hapis cezasına mahkum edilen Es-Seyyid, tehcir kararının bölge üzerinde tehlikeli sonuçlara yol açacağına işaret etti.

Abbas Es-Seyyid, tehcir kararının Filistinliler ve Arapların üzerinde baskı kurmak üzere şantaj aracı olarak kullanıldığına dikkat çekerek, bu şekilde müzakerelerin yeniden başlamasının, Batı Yaka’da bir emrivaki oluşturulmasının ve Yahudi yerleşim birimi inşasının meşru hale getirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Siyonistlerin planlarına karşı Filistin halkını birlik ve bütünlüğe davet eden Hamas liderlerinden esir Abbas Es-Seyyid, açıklamasını şu cümlelerle noktaladı: “Siyonistler, Filistinlilerin bölünmüşlüğünden yararlanarak bu boyutta bir karar alabildiler.”

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.