FilistinHaberlerOrtadoğu

Tehcir kararına karşı direniş gösterilmelidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden ve Hamaslı Esirler Yüksek Komitesi üyelerinden esir Abdunnasır İsa, Filistin halkı ile Arap ve İslam ülkeleri halklarını Siyonist işgal yönetiminin tehcir kararına karşı Kudüslü milletvekillerine destek olmaya çağırdı.

Esir Abdunnasır İsa, bugün (12 Haziran Cumartesi) işgal devletinin üç Kudüs milletvekilini ve onuncu Filistin Hükümeti’nin Kudüs’ten sorumlu bakanını cezaevinden serbest bıraktıktan sonra Kudüs’ten uzaklaştırma kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, tehcir kararının işgal devletinin Filistin halkına karşı takındığı cani tavrı yansıttığını söyledi.

Kudüs milletvekilleri ile Kudüs’ten sorumlu eski bakan hakkında verilen tehcir kararının Kudüs’ü Yahudileştirme faaliyetlerine karşı çıkan Filistinli önemli şahsiyetlerden arındırmayı hedeflediğine işaret eden İsa, işgalcinin tehcir kararlarındaki artışa karşı uyarıda bulundu.

İşgal yönetiminin milletvekilleri ve eski bakan hakkında aldığı tehcir kararına Arap ve İslam ülkelerinin ve hatta Filistinlilerin tepkisinin işgalciyi kararından vazgeçirecek düzeyde olmadığını belirten İsa, tehcir kararının uygulanmasını engellemek üzere daha etkili tepkilerin gösterilmesini istedi.
Arap ve İslam ülkeleri hükümetlerini Kudüslü milletvekillerinin ve eski bakanın Kudüs’ten uzaklaştırılmasına mani olmak üzere harekete geçmeye davet eden İsa, haklarında tehcir kararı verilen üç milletvekilini ve eski bakanı da karara karşı gösterdikleri kararlı tavır dolayısıyla kutladı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.