FilistinHaberlerOrtadoğu

Tehcir kararına uluslararası tepki gerekir

Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr, vicdan sahibi tüm insanları Siyonist işgal devletinin ihlallerine karşı insan hakları örgütleri ve uluslararası kuruluşlarla diyaloğa geçmeye davet etti.

Siyonist işgal devletinin ihlallerinin tahammül edilemez boyutlara ulaştığını ifade eden Ebu Tayr, bu ihlallerin sonuncusunun Siyonist İçişleri Bakanı’nın Kudüslü milletvekilleri Muhammed Ebu Tayr, Muhammed Tavtah ve Ahmet Atvan ile eski bakan Halid Ebu Arafe’nin Kudüs’ten uzaklaştırılması kararı olduğunu söyledi.

Ebu Tayr, Kaçırılan Milletvekillerini Serbest Bıraktırma Kampanyası’na bugün (10 Haziran Perşembe) verdiği röportajda işgal zindanlarında 30 yıla yakın kalmasına, doğup büyüdüğü kentten uzaklaştırılmasına ve ailesinden ve akrabalarından mahrum edilmesine rağmen iradesinin sapasağlam olduğunu belirtti.

İnsan hakları örgütlerinden ve medyadan Kudüs sakinlerine uygulanan tehcir politikasına gerekli ihtimamı göstermelerini isteyen Ebu Tayr, kenti terk etmeleri için kendilerine verilen sürenin dolmasına sadece dokuz gün kaldığını ve şu ana kadar yeterli tepkinin gösterilmediğini ifade etti.

Siyonist işgal devletinin Kudüs’ten İslami hareket üyelerinin seçimleri kazanmasını beklemediğini ve kendilerinin milletvekilliğini kazanmasının işgalci için sürpriz olduğunu kaydeden Ebu Tayr, Kudüs’ten uzaklaştırma kararının sadece İslami hareket milletvekillerini kapsadığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.