FilistinHaberlerOrtadoğu

Tehcir kararını geçersiz kılacağız

Başbakan İsmail Heniyye, Filistin halkının dayatılan tehcir ve sürgün politikasının zemin bulmasına izin vermeyeceğini, daha önce Mercu’z-Zuhur konusunda olduğu gibi bu kararı da geçersiz kılacağını ve sürgün kararını reddettiğini ifade etmek için de Gazze’nin kuzeyinde bulunan Beyt Hanun geçiş noktasında çadır kurduğunu ifade etti.

Filistinli şair merhum Abdurrahman Barud anısına dün akşam (22 Nisan Perşembe) düzenlenen etkinlikte konuşan Başbakan Heniyye şöyle dedi: “Bu kararı sebat ve kararlığımızla geçersiz kılacağız. Yeni nesil böyle bir kararı asla kabul etmeyecek ve zemin bulmasına müsaade etmeyecek.”

Konuşmasında merhum Abdurrahman Barud’un hayatına da değinen Heniyye, merhumun hayatını İslam’a ve Filistin’e adadığına dikkat çekerek, kendisinin Rabbani bir insan olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen sene umre yapanlarla birlikte bize şifahen bir mesaj gönderdi. Mesajında üç nokta üzerinde durup şöyle diyordu: Halkınızın birliğine dikkat edin. Filistinli olan herkese özellikle de Cihad Hareketiyle olan ilişkiye dikkat edin. Müslümanlarla ihtilafa düşmekten sakının. Ümmet, Filistin konusunda bir ihtilafı kaldıramazken, İslami bir ihtilafı nasıl kaldırabilir? Gönderdiği ikinci mesajda Filistin’de orta ve denge düşüncesini korumamızı istemişti. Hiçbir yerde İslamî projeyi tahrip eden aşırı düşüncelere izin vermememizi istedi. Üçüncü olarak ise, ilkelere bağlı kalmamızı istemişti.”

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.