FilistinHaberlerOrtadoğu

Tehcir kararının iptali ile ilgili bir şart sunulmadı

Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’ten uzaklaştırmak istediği milletvekillerinden Ahmed Atvan, Siyonist gazetelerde yer aldığı gibi Kudüs’ten uzaklaştırılmaları kararının şartlı olarak iptal edilmesiyle ilgili kendilerine herhangi bir bilgi ulaşmadığını söyledi.

Atvan, verdiği demeçte, “Kudüs’ten uzaklaştırılmamızın iptali için şimdiye kadar hiç kimse bize bir şey söylemedi ve herhangi bir şart sunmadı” dedi.

Milletvekilleri olarak kendi tavırlarında herhangi bir değişiklik olmadığına işaret eden Atvan, “Bizi Filistin halkı oylarıyla seçti ve milletvekili seçilmemizin ardından da bu kentte yaşayan tüm Filistinlilerin temsilcisi olduk” şeklinde konuştu.

Kudüs’ten uzaklaştırılmak istenen milletvekillerine verilen desteğin ve baskıların Siyonist işgal yönetiminin geri adım atmasını sağlamış olabileceğine değinen Atvan, bu konuda henüz kesinleşmiş bir bilginin olmadığını söyledi.

Siyonist gazetelerden Jerusalem Post’ta yayınlanan bir haberde, adı açıklanmayan bir Siyonist yetkilinin Kudüs milletvekillerinin Hamas Hareketi’ni temsil etmediklerini ilan etmeleri ve Hamas ile ilişkilerini kesmeleri halinde işgal yönetiminin tehcir kararını gözden geçirebileceğini söylediği kaydedilmişti.

Haberde ifade edildiğine göre Siyonist yetkili, “Filistinlilere açık ve net olarak “Hamas Hareketi’ni ve terörü kınamanız size birçok şey kazandıracaktır” mesajı vermek istiyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.