HaberlerİranOrtadoğu

Tehditlere cevabımız korkunç ve yıkıcı olacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Ahmed Vahidi, savunma sanayisinde bir çok alanda kendimize yeterli hale gelindiğini, bu sürecin uzay sistemlerinde de hızla ilerlediğini vurguladı.

Şafakta On Gün etkinliklerinin ilk gününde İran savunma sanayisinin 36 projesinin açılış töreninde bir konuşma yapan Savunma Bakanı General Vahidi, bu projelerin hava, deniz ve kara kuvvetleri ile ilgili iletişim projeleri olduğunu ve düşmana karşı iletişim sistemlerini güçlendireceğini kaydetti.

Silahlı Kuvvetlerin telekomünikasyon ve elektronik alanlarında büyük başarılara imza attığını kaydeden General Vahidi, yeni kazanımlarımızla çeşitli şartlarda sağlıklı iletişim gücü sağlamayı umduklarını belirtti.

General Vahidi, elektronik savaş komuta kontrol merkezi, sınır denetim komuta merkezi, sahil ve hava savunma komuta merkezi, savunma sanayisinin bazı çalışmaları arasında yer aldığını kaydetti.

Düşmanların son zamanlarda İran’a yönelik savurduğu tehditlerin medyatik ve psikolojik savaş çerçevesinde yürütüldüğünü kaydeden general Vahidi, İran İslam Cumhuriyetinin her türlü tehdide vereceği karşılığın çok korkunç ve yıkıcı olacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.