HaberlerİranOrtadoğu

Tehditlere göre stratejimiz değişmektedir

General Caferi “İran İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu, çatışma alanlarında bulunmakla askeri taktik, model ve stratejileri İslam İnkılâbını bekleyen tehditlere uygun olarak tasarlayıp uygulamaya geçirmeyi başardı” dedi.

İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı General Muhammed Ali Caferi, İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusunun savaş ve çatışma sahalarında bulunmakla biçimlendiğine dikkat çekerken “Bu Ordu, savaş ve çatışma alanlarında bulunmakla askeri taktik, yöntem, model ve stratejileri, İslam İnkılâbının ileride karşılaşabileceği tehdit ve tehlikelere uygun olarak tasarlayıp, uygulamaya almayı başarmıştır” şeklinde konuştu.

İ.İ. Muhafızlar Ordusunun 8 yıllık kutsal savunma döneminde mihver ve belirleyici bir rol oynadığını da vurgulayan General Caferi ayrıca “Muhafızlar Ordusu, bu ülkenin Hürremşehir gibi Basçı düşman tarafından işgal edilen hassas kent ve bölgelerinin kurtarılmalarıyla sonuçlanan büyük operasyonlarıyla o belirleyici rolünü daimi olarak tarihe kaydetmiştir” ifadesini kullandı.

General Caferi daha sonra İ.İ. Muhafızlar Ordusunun, İslami nizam ve İnkılâbı tehdit eden tehlikelere karşı bütün güç ve kapasitesiyle kapsamlı olarak savaşmaya hazır olduğunun altını çizerken ayrıca “Bugün İslami nizamımızın en çok ihtiyaç duyduğu şey, yumuşak tehditlere karşı gereken tavrı sergilemek. İ.İ. Muhafızlar Ordusu da bu meseleyi bugün kendi stratejisi ve önceliği olarak görmekte” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.