HaberlerİranOrtadoğu

Tek çözüm yolu mücadele ve direniştir

Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Dr. Ramazan Abdullah, Filistin halkının bu zamana kadar sergilediği direniş örneğiyle, terör rejimi İsrail karşısında tek çözüm yolunun mücadele ve direniş olduğunu gösterdiğini söyledi.

Tahran temasları çerçevesinde İran dışişleri bakanı Menuçehr Mutteki ile görüşen Ramazan Abdullah, direnişin Filistin’in zaferinin bir şifresi olduğunu kaydederken Mutteki de, İran, Filistin halkının verdiği direniş ve cihad örneğinin takdire şayan olduğunu kaydetti ve direnişin Filistin halkını onurlandırdığını söyledi.

Mutteki, Batı dünyasının Filistin ve Ortadoğu meselelerine bakışını eleştirerek, sözde barış müzakerelerini dayatan batılı ülkelerin, siyonist İsrail’in üzerine düşeni yerine getirmesi için hiçbir baskı yapmadıklarına işaret etti.

İran dışişleri bakanı, terör rejiminin halihazırda herhangi bir hata yapma durumuna sahip olmadığını aksi halde çok kötü bir duruma düşeceği uyarısında bulunurken dolaylı olarak işgalci rejimin son zamanlarda bölge ülkelerine yönelik saldırı tehdidine cevap verdi.

Mutteki, İran’ın nükleer faaliyetlerine de temas ederek, İran’ın nükleer çalışmalarının barışçı olduğunu belirtti ve Batı ülkelerinin İran’ın nükleer meselesine çifte standart bir tutum sergilediğini zira onların NPT konvansiyonu karşısında üzerlerine düşeni yerine getirmediğini söyledi.

Mutteki, Batılı ülkelere nükleer konuda bakış açılarını gözden geçirmelerini tavsiye ederken, söz konusu görüşmede İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Ramazan Abdullah, İran İslam inkılabı zaferinin yıldönümünü tebrik ederek, İran’ın Filistin ve Kudüs meselesine karşı bakış ve tutumunu takdir etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (78) içerik yüklenmiştir.