FilistinHaberlerOrtadoğu

Tek hedefim Filistin içi birliği sağlamaktır

Filistin Parlamentosu Başkanı Dr. Aziz Duveyk, önündeki tek hedefin vatanın birliğini sağlamak için Filistin Parlamentosu’nu etkin hale getirmek olduğunu söyledi.

Duveyk, Filistin içinden, Arap ve Avrupa ülkelerinden önemli şahsiyetleri ve tüm parlamento gruplarını üç yıldır kapalı bulunan Filistin Parlamentosu ofisinin yeniden açılışına katılmak üzere davet ettiğini bildirdi.

Filistin Parlamento Başkanı, bugün (22 Temmuz Çarşamba) yayınladığı açıklamasında şöyle dedi:

“Filistin Parlamentosu ofisini yeniden aktif hale getirmekle halkımızın farklı gruplarını yeniden bir araya getirme görevini yerine getirmeyi, birlik ve bütünlüğü sağlamayı, ulusal birliğimizin önündeki tüm engelleri aşmanın yollarını aramayı hedefliyoruz.”

Lise sonu sınavlarında başarılı olan tüm öğrencileri de kutlayan Duveyk, sınav sonuçlarının Batı Yaka ve Gazze’de aynı anda ilan edilmesini memnuniyetle karşıladığını ifade etti ve bu adımın, Filistin’in iki yakası arasında birliğin sağlanmasına götürecek bir adım olması temennisinde bulundu.

Parlamento kaynakları, Dr. Aziz Duveyk’in yeni iç gerilimlere neden olmamak için Filistin Parlamentosu’nda bulunan grupların ortak görüşü doğrultusunda Parlamento binasına dönüşünü Pazar gününe ertelediğini duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.