HaberlerOrtadoğuSuriye

Tekfirci Terör Çeteleri Doğu Guta Bölgesini Füzelerle Vurdu

Şam İl Emniyet Müdürlüğünde bir yetkili, Doğu Ğuta’da sivil vatandaşları canlı kalkan olarak kullanıp Şam ve kırsalında yerleşim alanlarını gelişigüzel füzelerle hedef alan teröristlerin gerilimi azaltma anlaşmasını bir kez daha ihlal ettiklerini belirtti.

Yetkili teröristlerin fırlattıkları füze ve havan roketlerinin başkent Şam’ın eski semtlerinden Bab Tuma’ya düşmeleri sonucunda 1 kadının şehit düştüğünü, 3 vatandaşın da yaralandıklarını ifade etti.

Terör füzelerinin Şağur, Düveylia ve daha başka bölgelere de düştüğüne dikkat çeken yetkili; buralarda da vatandaşların evleri, işyerleri ve araçlarında ciddi maddi hasar meydana geldiğini kaydetti.

Yetkili teröristlerin dün Şam ve kırsalında Haresta Banliyösü, Mezze ve Iş el Vırvar bölgelerini birçok füzeyle hedef almaları sonucunda aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 15 vatandaş yaralanmıştı.

Ayrıca Teröristlerin Doğu Ğuta’dan fırlattıkları bir füzenin Haresta Bölgesinde Polis Hastanesi yakınlarında düşmesi sonucunda 1 sivil vatandaşın şehit, 9 vatandaşın da yaralı düştüklerini belirtti.

Diğer yandan askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin saldırgan teröristlerin mevkilerini uygun silahlarla hedef alarak birçoğunu kullandıkları füze bataryaları ile birlikte yok ettiklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.