FilistinHaberlerOrtadoğu

Tel Aviv Dünkü Saldırıdan Sonra Hayalet Şehre Dönüştü

Tel Aviv’in en işlek caddelerinden birinde dün meydana gelen, 2 Siyonistin ölümü ve 10’unun da yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıdan sonra kent sessizliğe bürünürken, evlerine çekilen ve endişeyle gelişmeleri takip eden halk polisin talimatını bekliyor.

İşgal radyosu polis kaynaklarına dayanarak verdiği haberde eylemin Vadi Are’deki Arara köyünden yaşları otuz civarında olan bir kişi tarafından yapıldığını belirtti.

İşgal polisinin yayınladığı görüntülere tepki gösteren Filistinli aile, yayınlanan resimdeki şahsın oğulları olduğunu belirterek, oğullarının işgal polisinin iddia ettiği eylemle bir ilgisinin olmadığını, görüntüler karşısında şaşırdıklarını ifade etti.

Görüntülerin yayınlanmasından sonra aşırı sağcı Siyonist çetelerden ve örgütlerden tehditler aldıklarını belirten aile, olayla ilgisi olmadığı halde çocuklarına ait görüntülerin yayınlanmasından sonra hayatından endişe duyduklarını kaydetti.

Dün Tel Aviv’de meydana gelen silahlı saldırıda iki Siyonist hayatını kaybetti, 4’ü ağır 10 Siyonist de yaralandı.

Saldırıyı yapan kişi veya kişiler olay yerinden kaçmayı başarırken, işgal polisi ve askeri etrafta geniş çaplı operasyonlara başladı. Şu saate kadar operasyonlar aralıksız devam ederken, Tel Aviv adeta hayalet şehre dönüştü. Polisin saldırganın hâlâ bölgede olduğunu ve ayrılmadığını söylemesi nedeniyle halk dışarı çıkmazken, polis her türlü ipucunu veya bilgiyi kullanarak kaçan kişilere ulaşmaya çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.