FilistinHaberlerOrtadoğu

Tel Aviv’deki Türkiye Büyükelçiliği’ni Şabak ajanı bastı

Siyonist işgal devleti medyası, Tel Er-Rebi’ (Tel Aviv)’deki Türkiye Büyükelçiliği’ni basan kişinin Siyonist İstihbaratı “Şabak” ajanı olduğunu, büyükelçilik binasında bazı kişileri bir süre rehin aldığını ve Türkiye’den siyasi sığınma talebinde bulunduğunu söyledi.

Daha önce Ramallah’ta yaşayan Nedim İncasa isimli Filistinli ajanın Türkiye Büyükelçiliği binasına normal yollardan girdiği fakat daha sonra güvenlik görevlilerini tehdit ettiği ve karşılıklı açılan ateş sonucu ayağından yaralandığı bildirildi.

Türkiye Büyükelçiliği’nin Siyonist işgal güçlerine olaya müdahale için elçilik binasına giriş izni vermediği kaydedildi.

Siyonist özel kuvvetlerinin Türkiye Büyükelçiliği binasını kuşattığı fakat izin verilmediği için binaya girmediği, ajan İncasa’nın daha önce de İngiltere Büyükelçiliği’ni bastığı ve bu nedenle bir yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Şabak ajanının avukatı Siyonist işgal devleti medyasına yaptığı açıklamada, İncasa’nın Siyonist İstihbaratı “Şabak” için çalıştığını ve bir istihbarat subayı tarafından yanlışlıkla deşifre edildiğini, yıllardır 1948’de işgal edilen topraklarda yaşadığını fakat çalışmasına izin verilmediğini, birçok kez gözaltına alındığını ve deşifre olduktan sonra Şabak’ın kendisini gözden çıkardığını ve yardım etmediğini söyledi.

Türkiye’nin Tel Er-Rebi’ Büyükelçiliği’nde rehin alma girişiminde bulunan saldırganın Siyonist işgal devleti yetkililerine teslim edildiği ve 7 saat süren olayın sona erdiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.