HaberlerİranOrtadoğu

Terör bölgede huzur ve barışı tehdit ediyor

Pakistan’ın Tahran Büyükelçisi Abbasi ile görüşen İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, bölgedeki terör eylemlerinin yayılmasının bölgede barış ve huzur için bir tehdit olduğunu belirtti.

Pakistanlı diplomat Muhammed Bahş Abbasi ile görüşen Laricani, ortak sınır güvenliğinin güçlendirilmesi ile ilgili iki ülkenin vardığı anlaşmaların yürürlüğe girmesinde İslamabad hükümetinin sorumluluğu üzerinde durarak, söz konusu anlaşmaların hızla yürürlüğe girmesini ve sınırlarda güvenliğin güçlendirilmesini istedi.

Birçok kişinin ölümüne yol açan Pakistan’daki sel felaketine işaret eden Laricani, hayatını kaybeden selzedelere rahmet ve yakınlarına da başsağlığı diledi.

Görüşmede Abbasi de Tahran ve İslamabad arasında dostane ilişkilerin olduğunu vurgulayarak, iki ülke arasında ilişkilerin daha da geliştirilmesi üzerinde durdu.

Bölgede terörün gelişmesinden duyduğu kaygıları dile getirerek iki ülkenin bu konuda bakış açısının yakın olduğunu vurgulayan Abbasi “İslamabad, ortak sınırlarda güvenliğin sağlanması yönündeki taahhütlerine bağlı” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.