FilistinHaberlerOrtadoğu

Terör devleti 480 kişiyi gözaltına aldı, 45 kişi yaralı

Gazze’ye insani yardım götüren Özgürlük Filosuna alçakça saldırı düzenleyen işgal devleti yaptığı açıklamada Mavi Marmara gemisindeki 480 gönüllünün gözaltında olduğunu açıkladı. İşgal devletinde yaşayan Araplar ise yapılan çirkin saldırıyı protesto amacıyla genel grev kararı aldı.

Terörist işgal devleti, gemideki yolculardan 480’inin gözaltında olduğunu, 48 kişinin sınır dışı edildiğini, çoğu Türkiyeli olmak üzere 45 kişinin de hastanelerde tedavi gördüğünü açıkladı. İşgal devletindeki Araplar ise İsrail’e tepki için genel grev kararı aldı.

İşgal radyosunun verdiği haberde, olay sırasında 6 İsrail askerinin yaralandığı iddia edilirken 480 aktivistin Aşdod’da bir cezaevinde toplandığı, 48 kişinin ise sınır dışı edilmek üzere Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’na götürüldüğü ifade edildi.

Haberde, Aşdod’da tutulan kişilerin gün içinde sorgulanacağı, Siyonist yetkililerin bu kişilerin serbest bırakılıp bırakılmayacaklarına ya da haklarında soruşturma açılıp açılmayacağına karar vereceği de ifade edildi.

Bu arada, işgal devletindeki Arapların İsrail’i protesto etmek için bugün geçerli olacak bir genel grev çağrısında bulunduğu, polisin de olası gelişmelere karşı alarma geçirildiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.