HaberlerİranOrtadoğu

Terör, İran’daki Şii-Sünni kardeşliğini bozamaz

İran Yargı gücü Başkanı Ayetullah Laricani, ülkede terör örgütü ve eylemlerinin kökünün kazanması için yetkili organları görevlendirirken “Bu tür haince eylemler ükemizdeki Şii-Sünni vahdeti sürecini bzamaz” diye vurguladı.

Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Sadık Laricani dün İran’ın yüksek Yargı yetkilileriyle düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada yetkililerin, düşmaların insan hakları boyutunda ülkemiz aleyhine hazırladıkları komplolarına karşın adalet ve kanunlar çerçevesinde çaba göstermelerini isteyerek, insan hakları konusunda düşmana hiçbir bahane bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

Ayetullah Laricani konuşmasının devamında, emperyalizme bağlı medya organlarının insan hakları konusunda İslami İran’ın imjını karalama yönünde gösterdikleri çabalarına rağmen dünya halklarının bu konuda İran İslam Cumhuriyetine olumlu gözle baktıklarına dikkat çekti.

Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Sadık Laricani daha sonra dün sabah İran’ın Sistan-Beluçistan eyaletinde Şii-Sünni masum halk ve ülkemizin üst düzey askeri yetkililerinden oluşan bir gruba karşı düzenlenen terör eylemini şiddetle kınayarak “Haince ve alçakça düzenlenen bu tür terör eylemleri ülkemizdeki Şii-Sünni vahdeti sürecini bozamaz. Aksine İslami İran’ın kalıcı bir gelişme ve güvenlik ortamı sağlama konusunda daha da azimli davranmasına sebep olacaktır” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.