HaberlerOrtadoğuSuriye

Terör ve şiddetin sorumluları İstanbul Meclisini destekleyen ülkelerdir

Suriye Terör ve Şiddet Kurbanları Gözlem Evi, Katar Dışişleri Bakanı Hamad Bin Casim’in Suriye’de muhalefeti desteklemekle birlikte İstanbul meclisine tabi silahlı terör gruplarını silahlandırma çağrısında bulunduğu açıklamalarını kınadı.

Gözlem Evi bugün yayınladığı bildiride; Katar ve Suudi Arabistan tutumlarının ABD Dışişleri bakanının tutumlarıyla buluşmasının, gerçekçilik ve dürüstlükten uzak kalmasıyla birlikte komploya katılma ve direk bulaşma derecesinde olduğunu ifade etti.

Bu gibi açıklamaların Suriye’de şiddeti körükleyeceğini ve provokasyon sayıldığını ifade eden Gözlem Evi; Tunus’ta düzenlenen sözde Suriye dostları konferansı ve bu konferansa katılan tüm ülkelerin tutumlarının Suriye’yi baltalamak için mümkün olduğunca destek toplama amacı taşıdığını, fakat başarılı olamadığını açıkladı. Gözlem Evi, konferansın ayrıca İstanbul meclisi ve silahlı terör çetelerine destek toplamakla birlikte bunların taleplerini karşılama hedefi taşıdığına dikkat çekti.

Bir kısım bölge ve batılı ülkelere ilaveten ABD ve körfez ülkelerinin yaptıkları çağrı ve harcadıkları çabalarla Suriye’de yaşanan olaylara direk bulaştıklarını ifade eden Gözlem Evi; İstanbul meclisine tabi terör çetelerinin elleriyle Suriye’de akıtılan kanlar ve uygulanan şiddetten bu ülkeleri sorumlu tuttu.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2024 (12) içerik yüklenmiştir.