İşgalci İsrail RejimiFilistin

Terörist İsrail güçlerinin saldırısında onlarca Filistinli yaralandı

Terör rejimi İsrail güçlerinin Ürdün Nehrinin Batı Yakası’nda Filistinli göstericilere yönelik açtığı ateşte onlarca Filistinli yaralandı.

Fars haber ajansına göre, 6 Filistinlinin açılan ateşten yaralandıkları ve onlarca Filistinlinin de kullanılan gaz bombasından dolayı solunum sorunu yaşadıkları bildiriliyor.

Irkçı rejim İsrail ordusu buldozerleri dün sabah bölgedeki bir köye giden tarım ve tali yolları kapattı.

Köylüler ayrıca, Toprak Günü yıldönümü vesilesiyle dün açık havada Cuma namazı kıldı.

Bu arada Yahudi yerleşimciler, dün gece yarısı Beytülahim kentine bağlı Bettir beldesindeki el-Himar bölgesinde bir tarım yolunu kendileri için genişletti.

Filistin’deki yerel kaynaklar, işgal güçlerinin koruması altındaki bir grup yerleşimcinin, el-Himar bölgesindeki arazilerde buldozerlerle, kendileri için bir yolu genişletmeye çalıştıklarını bildirdi.

Uzun süredir el-Himar bölgesi, karavan ve çadır kurarak yerleşmeye çalışan Siyonist yerleşimci teröristlerin saldırısına maruz kalıyor.

İsrail’in 1967’de işgal ettiği Batı Şeria ve Kudüs’te 503 yasa dışı Yahudi yerleşim merkezi bulunuyor. Yüzölçümü olarak Batı Şeria’nın %46’sından fazlasını oluşturan bu yerlerde ikamet eden 700 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria’da işgal hakimiyeti altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.