HaberlerİranOrtadoğu

Terörist örgütten intikam almak kolay

Tahran Cuma Namazı Hatibi, Sistan Belucistan’da meydana gelen terörist saldırısına işaret ederek, terörist örgütünden intikam almanın kolay olduğunu söyledi.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı halk kitlesinin yoğun katılmasıyla Tahran Üniversitesi’nin bahçesinde Huccetül-İslam Kazım Sediki’nin imamlığında kılındı.

Hutbelerinde İran’ın doğusunda yer alan Sistan Belucistan eyaletinde meydana gelen ve 41 kişinin şehit düşmesine neden olan terörist saldırısına işaret eden Tahran Cuma Namazı Hatibi Huccetül-İslam Sediki, o bölgedeki düşmanın amacı “güvenliği” sarsmak ve “vahdeti” bozmak olduğunu söylemekle, “Terörist saldırısında şehit düşenler bölgenin ekonomik ve kültürel kalkınması için toplanmışlardı”dedi.

Huccetül-İslam Sediki, İran’ın ezeli düşmanları toplumun ahlakı, kültürünü, büyümesini ve ekonomisini hedeflediğini belirterek, onların şom amaçları seçim sırasında ortaya çıktığını, bu yönde halk arasında tefrika yaratmaya çabaladıklarını kaydetti.

Hüccetül-İslam Sediki, Şia ve Sünni mezhepleri arasında tefrika çalışmaların birlik ve beraberliği daha da güçlendireceğinin altını çizdi.

“İran’ın kalkınmasını gören düşman kör teröre başvurarak 41 vatandaşımızı şehit ettiler”diyen Tahran Cuma Namazı Hatibi, İran’ın güçlü düzeni sekiz yıllık savaştan zaferle çıktığını, Batı ve Doğu’yu yenilgiye mahküm ettiğini, bundan dolayı terörist örgütünden intikam almanın kolay olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.