HaberlerİranOrtadoğu

Teröristbaşı Rigi yurtdışında ele geçirildi

İran-Pakistan sınır bölgesinde birçok terör, bombalama, katliam ve cinayet olaylarında rolü olan Cündullah terör örgütünün elebaşı Rigi, paketlenip İran’a getirildi!

İran’ın Sistan-Beluçistan bölgesinde, İran’ın vefakâr ve vatansever görevli ve yetkililerini şehit düşürülmeleri ve birçok benzeri terör eylemlerinden sorumlu olan Cundullah örgütü elebaşı Abdülmalik Rigi, istihbarat teşkilatının inanılmaz bir operasyonuyla, yurdışında ele geçirilip İran’a getirildi!

İran İstihbarat Bakanlığı Halkla İlişkiler Bürosu konuyla ilgili yayınladığı bildirisinde Rigi’nin, Cundullah terör örgütünün 2. adamıyla birlikte yakalandıklarını bildirdi.

Rigi, bölgede meydana gelen birçok terör eyleminden sorumlu olmanın yanı sıra Pakistan topraklarında bir okul kurarak o okulda yoksul ve uyuşturucu bağımlısı kimselere intihar eyleminde bulunma eğitimi veriyor ve CIA-MOSSAD ikilisinin emriyle, bölgede mezhep savaşları çıkarmaya çalışıyordu.

ABD-İsrail ikilisinin yetiştirdiği bu satılmış ajan, İran istihbarat elemanlarının başarılı bir operasyonuyla yurt dışında ele geçirildi ve yine başarılı bir operasyonla paketlenerek İran’a getirildi.

Terörle mücadele uzmanları, ABD-İsrail ikilisinin destekleyip koruduğu bu satılmış terörisbaşının , paketlenerek İran’a getirilmesini, İran istihbarat ve emniyet güçleri için fevkalade büyük bir başarı ve uluslararası platformlarda İran için büyük bir itibar artışı olarak nitelediler.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.