HaberlerİranOrtadoğu

Teröristin uyuşturu bağımlısı olduğu bildirildi

İran’ın Sistan-Beluçistan eyaletinde intihar eyleminde bulunarak İslam İnkılâbı Ordusu üst düzey komutanlarından bir grubu şehid düşüren kişinin uyuşturucu madde taşımaktan sabıkalı olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Pazar günü İran’ın Sistan-Beluçistan eyaletinde üzerine patlayıcı maddeler bağlayarak, İran İslam İnkılâbı Ordusu Kara Kuvvetleri Komutan Vekili General Şuşteri dâhil İnkılâp Muhafızları Ordusu Komutanları, bölgenin aşiret lideri ve sıradan insanlardan bir grubun Şahadetine sebep olan teröristin Abdülvahid Muhammedi Saravani adlı bir şahıs olduğu tespit edildi.

Bölgedeki muhabirimizin haberine göre söz konusu kişi, Kristal denen uyuşturucu maddeye türüne şiddetle bağımlı olduğundan ailesinden dışlanmıştı. Bu nedenle de, bölgedeki Şii-Sünni ittifakı karşıtı terörist Rigi örgütü tarafından uygun bir maşa olarak görüldü. Böylece bu terörist örgütü, söz konusu uyuşturucu madde bağımlısı unsura bir miktar para vererek, artık hayata pek umuda kalmamış olan bu maşasını böyle bir terör girişiminde bulunması için ikna etti.

Terörist Abdülvahid Saravani 2 yıl önce uyuşturucu madde taşıma suçundan gözaltına alınıp, hapis cezası almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.