HaberlerOrtadoğuSuriye

Teröristler Suriye’de ABD askerlerinin yanında serbest dolaşım halindeler

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Uluslararası İşler Yardımcısı Alexander Vinnikov, Suriye’nin el-Tanaf askeri üssüne konuşlanan Amerikan askerlerinin üs yakınındaki teröristlere tepki göstermeleri gerekirken serbestçe onların yanında hareket ettiklerini bildirdi.

Amerika’nın terörizmle mücadele hakkındaki çelişkili tutumunu protesto eden Alexander Vinnikov, teröristlerin Amerikan askerlerinin yanı başandaki rahat hareket ve dolaşımlarına asla anlam veremediklerini bildirdi.

Amerikan güçlerinin El-Tahnaf bölgesi ve Rakaban kampına insani yardım tırlarının girişine izin vermediklerini belirten Alexander Vinnikov, Amerikanın çifte standart tutumunun anti terörist hedefi ile çelişkili olduğunu bildirdi.

Onlarca Suriyeli mültecinin bulunduğu Rakaban kampı, el-Tanaf askeri üssü güvenlik çemberi içinde bulunmaktadır ve Amerikalı güçler 2017 tarihinden şimdiye kadar bu bölgeyi teröristlerle mücadele bahanesiyle işgal altında tutmaktadır.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada rakaban kampında mültecilerin içinde bulunduğu kötü koşullara değinerek Amerikan liderliğindeki koalisyondan, insani yardım tırlarının bu kampa girişleri için yolları açmasını istemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.