HaberlerOrtadoğuSuriye

Teröristlerden Kaçan 500 Aile Evlerine Döndü

Şam’ın güneybatı kırsalında bulunan Beyt Cin bölgesinde daha önce teröristlerin saldırılarından kaçan 500’den fazla aile, bölgede istikrar ve güvenliğin sağlanması ardından evlerine döndü.

SANA muhabiri iki bölgede sağlanan uzlaşma anlaşması kapsamında teslim olmayı reddeden teröristlerin silahlarını bırakmaları ardından başka bölgelere aktarılmaları, uzlaşmayı kabul edenlerin ise silahlarıyla teslim olup af kararından faydalanmaları icraatlarının tamamlanmasından sonra bugün 500’den fazla ailenin evlerine döndüğünü açıkladı.

Böylece bölgede tüm ağır ve orta silahların teslim edilmesiyle birlikte Suriye ordusunun iki bölgeye girerek arama tarama operasyonunda bulunup özel ve kamu mülklerini terör mayınları ve bomba düzeneklerinden temizlemesi ardından söz konusu ailelerin evlerine döndüğü bildirildi.

Bilindiği üzere Beyt Cin ve Beyt Cin Mezrası beldelerinde 20 binden fazla yaşayan vatandaşların büyük çoğunluğu İsrail destekli teröristler tarafından evlerinden tehcir edildi. Söz konusu vatandaşların teröristlerden kaçması ardından yaklaşık altı yıldır Şam ve Şam kırsalında Suriye ordusu kontroli altındaki bölgelere sığındığı biliniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.