HaberlerİranOrtadoğu

Teröristlere cevabımız çok sert olacak

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutanı General Muhammed Pakpur, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusunun terör çetelerine vereceği cevabın çok sert ve vurucu olacağını belirtti.

İran’ın Sistan Belucistan eyaletinde vuku bulan kanlı terör saldırısı ile ilgili bir açıklama yapan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı General Pakpur, olayda şehit düşen komutanların kanının yerde kalmayacağını ve terör çetelerine gereken cevabın verileceğini vurguladı.

Söz konusu şehit düşen komutanlar ve aşiret liderlerinin ülkede Şii Sünni vahdetinin simgeleri olduğunu kaydeden General Pakpur, küresel istikbarın İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutan yardımcısı şehit General Şuşteri’nin bölgede güvenliğin sağlanması ile ilgili eğilimleri ve çabalarından rahatsız olduğunu ve bu yüzden söz konusu terör eylemini gerçekleştirerek kendine teselli aradığını kaydetti.

General Pakpur, kendilerini sömürücülere ve istikbar güçlerine satan terör çetelerine hitaben şehit düşen komutanlar ve silah arkadaşları, aşiret liderleri ve diğer masum insanların kanının yerde kalmayacağını ve İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusunun teröristlere vereceği cevabın çok sert ve vurucu olacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (72) içerik yüklenmiştir.