HaberlerOrtadoğuSuriye

Teröristlere silahlandırma çağrıları yapanlar zaten bunu yapıyorlardı

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Abdülfettah Ammura emperyalist ülkelerin yanı sıra bölgesel ve Arap ülkelerin işbirliği ile Suriye’nin maruz kaldığı komplonun milli ve ulusal tutumlarına ilaveten bölgesel ve jeostratejik konumunu hedef aldığını belirtti.

Ukraynalı basın heyetiyle bugün bir araya gelen Bakan Yardımcısı Ammura; Suriye’nin halkının bilinci ve dostlarının desteği sayesinde maruz kaldığı kriz ve baskılardan daha güçlü ve metanetli kurtulacağına vurgu yaptı.

Ammura Suriye’nin bu süreç içinde tanık olduğu kapsamlı reformlar hakkında Ukraynalı heyete bilgi sunarken tüm bu adımların Suriye düşmanları tarafından beğenilmediğine dikkat çekti.

Suriye düşmanlarının ülkeyi devlet ve halk olarak hedef alan politikalarında başarısız kalmaları ardından savaşlarını aleni olarak yürütmeye başladıklarını ve Suriye muhalefetinin silahlandırılması çağrılarında bulunduklarını ifade eden Ammura; bu ülkelerin zaten temelde Suriye’de bulunan terör gruplarına silah dahil her türlü destek sağladıklarının kanıtlanmış olduğunu söyledi.

Ukrayna Parlamentosunda Suriye ile dostluk grubu başkanı ve Suriye’yi ziyaret eden Ukraynalı basın heyeti başkanı Alla Alexandrovska Suriye’de cereyan eden olayların kriz değil de ‘Amerika’nın bölgedeki yaratıcı kaosu’ diye adlandırılan bir durumdan ibaret olduğunu söyledi.

Suriye ve Ukrayna arasındaki insani, sosyal ve ekonomik ilişkilere dikkat çeken Alexandrovska; Suriyeli bir çok öğrencinin Ukrayna üniversitelerinde okuduklarına işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.