HaberlerOrtadoğuSuriye

Teröristlerin En Tehlikeli Karargahlarından Biri Sayılan Sayda Beldesi İşgalden Kurtarıldı

Suriye Ordu birliklerinin Dera’nın doğu ve güneydoğu eksenlerinde dış güçlerin edat olarak kullandıkları kiralık teröristlere karşı nitelikli operasyonlarını sürdürerek karargah, siper ve hareketlenmelerini yoğun ateşe tuttu.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin bugün operasyonlarında Ürdün sınırlarına yakın Dera Beled’in güney kenarları eski gümrük bölgesinde Nusra Cephesi ve çatısı altındaki teröristlere yoğunlaştığını belirtti. Kaynak civar bölgelerde sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel füze ve havan roketi saldırılarında bulunan teröristlerin beşeri ve ekipman açısından büyük kayıplara uğratıldıklarına dikkat çekti.

Askeri kaynak ordu birliklerinin Sayda Beldesine girdiklerine vurgu yapan muhabir; yaşanan şiddetli çatışmalarda yüksek sayıda teröristin ölü yaralı ele geçirildiklerini kaydetti. Kaynak sağ kalan teröristlerin civarda bulunan Tayba Beldesine kaçtıklarını ifade ederken, ordu birliklerimizin kaçan teröristleri uygun silahlarla hedef alıp kovalamaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak ordu birliklerinin kurtarılan Sayda Beldesinde derhal arama tarama operasyonu başlatarak terör kalıntıları ve bomba düzeneklerinden temizlediğini belirtti.

Dera Kentinin yaklaşık 10 km doğusunda yer alan Sayda Beldesinin il kırsalının doğusunda teröristlerin en tehlikeli karargahlarından biri sayıldığına dikkat çeken askeri kaynak; il kırsalının doğusunun tamamen terörden kurtarılmasında bu beldenin ciddi bir önem taşıdığını kaydetti.

Kaynak ordu birliklerinin aynı zamanda Yaduda Beldesinin güneyi ve Nuayme Beldesinde de dış güçlerin edatları kiralık ve radikal teröristlere karşı nitelikli operasyonlarda bulunup onları ciddi kayıplara uğrattıklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.