HaberlerOrtadoğuSuriye

Teröristlerin Fua ve Keferya’ya saldırısı halk direniş güçlerince defedildi

Terör örgütü Nusra Cephesi teröristleri iki terör grubuyla birlikte bir kez daha İdlip’in kuzeyinde yer alan Keferya ve Fua beldelerine yoğun şekilde düzenledikleri saldırı bu bölge sakinleri ve halk komiteleri tarafından geri püskürtüldüğü bildirildi.

İRNA’nın sahadaki kaynaklardan naklen verdiği habere göre teröristlerin bugün (Çarşamba) sabah saatlerinde “Bruma” ekseninden bu bölgelere yeni saldırılar başlattıklarını, fakat bu iki şehirdeki halk direniş güçlerinin teröristlerin nüfuz etmek istedikleri istikamette üç güçlü infilak oluşturmak suretiyle onlardan bazılarını öldürdü ve yaraladılar.

Haber kaynakları, teröristlerin şimdiye kadar bu iki şehre nüfuz etmeye başaramadılar ve bölgede çatışmalar halen devam etmektedir.

Dün de bölgede teröristlerin mevzilerinin Suriye savaş uçaklarınca bombardıman edildiği bildirilmişti..

Fua ve Keferya halkından bir grubun bölgeden ayrılmasına rağmen halen bölgede genellikle çocuk ve kadınlardan oluşan 8 bin kişinin Fua ve Keferya’da abluka altında olduğu belirtilmekte.

İdlib’in kuzeyinde yer alan Fua ve Keferya şehirleri 28 Mart 2015 tarihinden beri teröristlerin muhasarası altına geçmiş ve bu şehirleri yönelik her gün teröristlerce bombalı saldırılar düzenlenmektedir. Bölgeye gıda maddesi yardımlarının girişine ise izin verilmiyor. Gıda maddesi yardımı ancak havadan paraşütlerle gönderilebilmekte.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.