HaberlerİranOrtadoğu

Terörizmle mücadele konusunda uygulanan çifte standartlar kınandı

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest yaptığı konuşmada, dünya toplumunun terörizmle mücadele konusunda uygulanan çifte standart politikaları etkisiz hale getirmesi gerektiğini söyledi.

Mihmanperest Tahran’da bugün başlayan Uluslar arası terörizmle mücadele konferansından önce yaptığı açıklamada, bazı devletlerin terörizmle mücadeleyi kendi menfaatlerine uygun olarak yorumladıklarını, çıkarları gereği terörizmle mücadele adına diğer ülkelere müdahale ettikleri, ve yine çıkarları gereği terör örgütleriyle müzakere masasına oturduklarını belirtti.

Mihmanperest ayrıca, İran açısından kötü ve iyi terör ve terörizm bulunmadığını, masum insanların hayatını tehdit eden bütün girişimlerin terör sayıldığını ve ona karşı mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Mihmanperest bütün ülkelerin ve yönetimlerle uluslar arası kuruluşların mesuliyet bilinciyle terörizmle mücadele etmeleri gerektiğini, bütün ülkeler ve milletlerin uluslar arası kuruluşların terörizmle mücadeleden sorumlu olduklarını dillendirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.