FilistinHaberlerOrtadoğu

Tevrat Bahçeleri projesi en tehlikeli projedir

İslam ve Hıristiyan Heyeti Genel Sekreteri Dr. Hasan Hatır, Siyonist yönetim tarafından teneffüs kanallarının tümünün kapatılması, topraklarının gasp edilmesi, evlerinin talan edilmesi ve yeni ruhsat alamaması nedeniyle bulunduğu dar sınırların dışına çıkamayan Kudüs halkının ölümcül bir yaşam sürdüğünü söyledi.

Dr. Hatır dün (31 Ocak Pazar) yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Siyonist işgal yönetiminin bu politikası öylesine gelişigüzel değildir. Bu adımlar, Siyonistlerin Kudüs şehrini Yahudileştirmek için hayata geçirdiği kirli ve tehlikeli planların bir devamıdır”.

Dr. Hatır daha sonra şöyle dedi: “Siyonistlerin Silvan, İseviyye ve Babu’r-Rahme’de toprakları gasp ederek uygulamaya koyduğu ‘Tevrat Bahçeleri’ isimli park projesi işgal altındaki Kudüs topraklarını tehdit eden en tehlikeli projelerdendir”.

Dr. Hatır açıklamasının sonunda başta UNESCO olmak üzere dünyadaki bütün ilgili kurum ve kuruluşlardan Kudüs şehrine sahip çıkmalarını, şehrin dini ve tarihi kimliğine karşı sürdürdüğü cinayeti durdurması için işgal devletine baskı uygulamalarını isteyerek, yapılan parklarla şehrin coğrafyasının, tarihinin, kültürünün ve kimliğinin yok edilmek istendiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.